Home Женское здоровья Рак шийки матки: симптоми, лікування та наслідки
Рак шийки матки: симптоми, лікування та наслідки
26.02.2015 18:51

Рак шийки матки – серйозне захворювання, яке часто зустрічається у жінок, особливо у віковій категорії від 35 до 50 років. Ця злоякісна пухлина небезпечна, насамперед, своєю непередбачуваністю, її лікування слід починати відразу ж після того, як вона була виявлена. В іншому випадку виникнуть небажані наслідки, будуть розвиватися метастази, відбуватися інші руйнування в жіночому організмі.

Причини захворювання

-велика кількість абортів;

-раннє статеве життя;

-часте і тривале застосування протизаплідних засобів;

-курення;

-порушення імунітету.

Симптоми

Рання стадія захворювання протікає без яких-небудь яскравих симптомів. Для точного діагностування захворювання необхідно пройти цитологічне дослідження, яке включає такі процедури: мазок з області шийки матки і кольпоскопія.

Згодом можуть виникнути такі симптоми:

Кров’янисті виділення з піхви;

Неприємні відчуття в районі попереку;

Сильний біль, супутнє статевому контакту;

Між менструаціями з’являються несподівані кровотечі;

Виділення з часом стають гноєвидними.

Лікування

У більшості випадків лікування передбачає хірургічну операцію, в процесі якої видаляється матка. також в даній ситуації нерідко видаляють лімфовузли в області малого тазу.

У кожному окремому випадку лікар призначає індивідуальне лікування. Приміром, воно може включати хіміотерапію та променеву терапію. Будь-який вид лікування визначається лікарем-гінекологом і багато в чому залежить від стадії захворювання.

Променева терапія часто призначається навіть після операції. Іноді лікування іонізуючим випромінюванням призначається і замість хірургічного втручання. Хіміотерапія не завжди виявляється ефективною при даному захворюванні, хоча і зупиняє ріст і ділення ракових клітин на деякий час.

На ранній стадії розвитку раку ще можна зберегти яєчники, на більш пізній стадії – можливе їх видалення. Для правильного та своєчасного діагностування хвороби слід звертатися за допомогою до досвідченого онколога або гінеколога.

Можливі наслідки

Наслідки захворювання досить серйозні. Якщо запустити хворобу і не лікувати її, надалі рак призведе до смерті пацієнтки, на ранній стадії рак піддається лікуванню.

В деяких випадках доведеться видалити шийку матки і саму матку, при цьому не чіпати яєчники, які надзвичайно важливі для збереження природного гормонального фону.

Повне відновлення здоров’я без будь-яких наслідків можливо тільки при своєчасному виявленні проблеми і правильному лікуванні.

 
Enter the text you want to have scroll here...
Баннер
Enter the text you want to have scroll here...

Горячие новости


Интернет-издание «ШоуБиз»