Home Женское здоровья Варикозне розширення вен: причини і профілактика хвороби
Варикозне розширення вен: причини і профілактика хвороби
09.07.2014 19:55

Сьогодні варикозне розширення вен на ногах є однією з поширених хвороб: майже сорок відсотків дорослого населення знайоме з його симптомами не з чуток.
Починається воно з порушення кровообігу в кінцівках, а через якийсь час відбувається зниження еластичності і розширення вен, а також уповільнення обмінних процесів в клітинах: поживні речовини до них поставляються все повільніше, а токсини і шлаки виводяться все гірше. У результаті на ногах з’являються судинні сіточки і серйозніші «неприємності» .

На розвиток варикозу впливає дуже багато факторів, причому багато з них безпосередньо пов’язані з сучасним способом життя. Вчені встановили, що збільшення висоти унітазу до європейського стандарту (сорок сантиметрів) внесло свою лепту в поширення варикозної хвороби на пострадянському просторі. Тепер в процесі спорожнення кишківника людям доводиться напружувати черевний прес, через що збільшується венозний тиск і розширюються вени на ногах.

Не кращим чином впливають на стан кінцівок і нинішні модні тенденції. Вузькі брюки і тісна білизна здавлюють судини, внаслідок чого порушується кровообіг. Ускладнюють ситуацію і високі підбори, що збільшують навантаження на ноги. Крім того, на стан вен погано впливає тривале знаходження в положенні стоячи або сидячи, а також тривалі силові навантаження. При варикозі протипоказані важка атлетика, теніс і бодібілдинг, так як під час тренувань відбувається підвищення венозного тиску.

У групу «варикозного ризику» входять і люди, які часто здійснюють авіаперельоти: незручне становище і відсутність руху призводять до порушення циркуляції крові, а сухе повітря — до її згущення. Ожиріння і неправильне харчування, в тому числі активне вживання солі, також є одними з факторів, що підвищують ймовірність розширення вен. Крім звичок і життєвих обставин, ймовірність варикозної хвороби підвищують і деякі природні обставини.

Наприклад, доведено, що жінки страждають від цієї недуги в 3 рази частіше, ніж чоловіки. Раніше вважалося, що всьому виною збільшення тиску на заочеревинні вени під час вагітності через збільшення матки. Але останні дослідження показали, що варикоз найчастіше дає про себе знати під час другої вагітності, в першому її триместрі, коли розміри матки збільшені зовсім незначно, тобто причина захворювання криється, швидше за все, в гормональних змінах.

Запобігти появі варикозу і допомогти на ранніх його стадіях здатні спеціальні колготки, плавання , аквааеробіка і правильні фітопрепарати. До складу таких лікарських засобів можуть входити кінський каштан , сон-трава, вербена, хвощ, медунка, кульбаба, буркун, льнянка та інші рослини. Вони зміцнюють судини і покращують кровообіг.

З метою профілактики варикозу необхідно регулярно забезпечувати своїм ногам відпочинок, причому сидіння на стільці таким не є. Якщо ж робота передбачає тривале знаходження в робочому кріслі, то потрібно час від часу гуляти по офісу. До шкідливих звичок можна віднести схрещування ніг в сидячому положенні і позу «нога на ногу». Крім того, не варто довго тримати тяжкості на колінах. Все це навантажує вени.

«Вузлики» на ногах — це не тільки неестетичне, але і дуже небезпечне явище. Для того щоб зупинити розвиток варикозної хвороби, важливо вчасно звернутися до флеболога, а щоб попередити її появу, слід відмовитися від тісного одягу і незручного взуття, правильно харчуватися і більше рухатися.

 
Enter the text you want to have scroll here...
Баннер
Enter the text you want to have scroll here...

Горячие новости


Интернет-издание «ШоуБиз»