Home Наука Секрет маленького чорного плаття розкрито
Секрет маленького чорного плаття розкрито
15.07.2014 19:19

Нарешті розкрито секрет маленького чорного плаття. Виявляється , «ефект стрункості» від темного одягу пов’язаний з асиметрією в роботі нейронів сітківки ока.
Американські вчені з’ясували , чому чорний одяг візуально робить стрункішою фігуру. Виявляється, темні об’єкти на світлому фоні здаються меншими, ніж світлі на темному, через відмінності в роботі нейронів сітківки ока.

До такого висновку дійшли фахівці з Державного університету Нью -Йорка, які провели дослідження під керівництвом Енса Кремкова.

Виявилося, що активність так званих OFF-нейронів, які реагують на темні об’єкти на яскравому фоні, плавно росте відповідно до контрасту об’єкта і фону. А інтенсивність роботи ON-нейронів, що «відповідають» за сприйняття світлих предметів на темному тлі, надмірно «підскакує» навіть при невеликих змінах в яскравості світлих об’єктів.

Подібна асиметрія в роботі нейронів спостерігається, крім людини, у кішок і мавп.

ON- і OFF- нейрони сітківки проводять сигнал від фоторецепторів — клітин, які перетворять хвилі світла в нервові імпульси — до гангліонарних клітин. А останні потім доставляють інформацію в кору головного мозку.

Оптична ілюзія , через яку світлі предмети здаються більшими, а темні меншими, хоча насправді їх розміри співпадають, відома давно. Зокрема, добре відомо, що завдяки цій особливості зору людина в темному одязі виструнчується, а чорні букви на білому фоні читати легше , ніж навпаки.

Ще Галілео Галілей, спостерігаючи за планетами, зауважив, що співвідношення їх розмірів відрізняється, якщо дивитися на них в телескоп і неозброєним оком.

 
Enter the text you want to have scroll here...
Баннер
Enter the text you want to have scroll here...

Горячие новости


Интернет-издание «ШоуБиз»