Home Наука Заморозять, щоб врятувати. У США починають експеримент з людьми
Заморозять, щоб врятувати. У США починають експеримент з людьми
10.07.2014 18:11

Пресвітеріанський госпіталь в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, помістить в штучний анабіоз 10 пацієнтів, що відповідають певним критеріям, один з них — смертельне вогнепальне поранення. Подібні пацієнти поступають до них приблизно раз на місяць.
Хірург Самуель Тішерман, який проводить досвід, заявив в інтерв’ю журналу New Scientist: «Ми припиняємо життєві процеси, але ми не хочемо називати це штучним анабіозом, бо це звучить, як вислів з науково-фантастичного фільму … Ми називаємо це невідкладним збереженням і відновленням життєвих функцій».

Процес замороження здійснюється наступним чином:

1. Сольовий розчин впорскується в мозок і серце. Він буде циркулювати по артеріях всього тіла, замінивши кров.

2. Протягом 15 хвилин тіло пацієнта охолоджується до температури 10°.

3. У пацієнта не буде крові, він не буде дихати, але його або її клітини будуть продовжувати жити протягом декількох годин.

4 . У лікарів з’явиться додатковий час для роботи, потім в тіло буде перелита нова кров. У досліді над свинею, проведеному в 2002 р., серце тварини запрацювало саме, і циркуляція крові розігріла тіло. Якщо серце не почне битися, пацієнтові зроблять реанімацію.

Людей не заморозять на роки, як це показують в науково -фантастичних фільмах. Принаймні, поки що.

У створенні цієї технології брав участь хірург Пітер Рі з Університету Арізона в Тусоні. Він сказав New Scientist: « Після проведення цих експериментів визначення слова «мертвий» змінилося … Кожен день на роботі я констатую смерть людей. У них немає ознак життя, серцебиття, їх мозок припинив працювати. Я підписую папір, в душі знаючи, що вони насправді не повністю мертві. Я б міг заморозити їх. Але я змушений загортати їх у мішок, хоча знаю, що вирішення проблеми існує».

На науковій конференції в 2010 р. Марк Рот, клітинний біолог з дослідницького ракового центру Фреда Хатчінсона, розповів про свою роботу над штучним анабіозом і перспективах. Він використовує невеликі дози сульфіду водню. Сульфід водню знаходиться організмі там, де зазвичай скупчується кисень, таким чином знижуючи потребу в кисні. Він успішно випробував цей метод введення в анабіоз на мишах.

Біолог підкреслив роль анабіозу в природі. Насіння рослин і спори бактерій можуть залишатися в стані спокою протягом 250 років, не втрачаючи своїх функцій. Яйцеклітина в яєчниках жінки існує в стані бездіяльності близько 50 років. У зоомагазинах продаються пакетики з морськими мавпочками. Опустіть їх у воду і через тиждень вони почнуть плавати.

Рот також навів приклади, коли люди випадково впадали в стан анабіозу: лижниця потрапила під крижаний водоспад, у неї відсутнє серцебиття, її можна було вважати мертвою. Однак її вдалося оживити, і вона була здоровою. У Канаді 13-місячна дівчинка опинилася на вулиці взимку в одному підгузку. Вона була знайдена в стані клінічної смерті, але вижила.

У багатьох випадках людей можна оживити через кілька годин після зупинки серця без серйозних неврологічних ушкоджень, вважає Рот.

 
Enter the text you want to have scroll here...
Баннер
Enter the text you want to have scroll here...

Горячие новости


Интернет-издание «ШоуБиз»